Image Alt

8 HAZİRAN BALKAN TURU

8 HAZİRAN BALKAN TURU

449 EURO kişi başı /
(0 Reviews)

449 EURO

BÜYÜK BALKAN TURU
8 ÜLKE 22 ŞEHİR
8 GECE 9 GÜN

8-16 HAZİRAN
YUNANİSTAN- MAKEDONYA-ARNAVUTLUK- HIRVATİSTAN -KARADAĞ-BOSNA HERSEK- SIRBİSTAN-BULGARİSTAN
8 Haziran akşam 20.00’de Bolu’dan hareket

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;
CVS Travel araçları ile ulaşım
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir vergileri
Gümrük vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Araç içi ikramlar
Seyahat sigortası
8 sabah kahvaltısı
5 akşam yemeği
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
Öğlen yemekleri
50 TL yurtdışı çıkış harç pulu
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Oteller de alınan ekstra içecekler
Yeşil pasaportu olmayanlar için vize ücreti

  • Bölge
  • Gidiş Tarihi
    7 AĞUSTOS
  • Dönüş Tarihi
    11 AĞUSTOS

Tur Planı

1

1.GÜN

BOLU - KAVALA Belirlenen saat ve yerde buluşma. Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala`ya varıyoruz.
2

2.GÜN

KAVALA - SELANİK - ÜSKÜP Kavala‘ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğunun’da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Üsküp'e doğru yola çıkıyoruz ve Üsküp’e ulaştığımızda Üsküp şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’ teki otelimizde.
3

3.GÜN

ÜSKÜP - TETOVA (KALKANDELEN) - STRUGA - OHRİD Sabah erken saatlerinde Üsküp’ten Ohrid'e doğru hareket ediyoruz. Öncelikle eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turu’muzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da duruyor, Alaca Camini ziyaret ediyor ve İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ohrid Gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Struga’yı panoramik olarak görerek Ohrid’e varıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele varış. Misafirlerimizle birlikte Makedon gecesine geçiyoruz. Konaklama Ohrid`de ki otelimizde. (Duruma göre Makedon gecesi otelde veya anlaşmalı mekanda gerçekleştirilecektir.)
4

4.GÜN

OHRİD - ST. NAUM - TİRAN - PODGORİCA VEYA ÇEVRESİ Sabah erken saatlerde Ohrid’den Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Ohrid Gölü'nün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ohrid'den ayrılarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik olarak İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra Murigan üzerinden Avrupa’nın resmi olarak tanınan en geç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir.)
5

5.GÜN

PODGARİCA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - TREBİNJE VEYA ÇEVRESİ Sabah kahvaltısı sonrası, ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde jet sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Yolumuza Adriyatik sahillerinde ki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden öğleden sonra, Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya çevresindeki otelimizde. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir)
6

6.GÜN

TREBİNYE VEYA NAUM - POÇİTEL - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA Sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Öncelikle Blagay Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından yol üzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. Yüzyılda ki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostara varış. 600 yıllık geçmişe sahip, BosnaHersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna`ya hareket. Asırlar boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Baş Çarşı, tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna'da ki otelimizde.
7

7.GÜN

SARAYBOSNA - BELGRAD Sabah kahvaltımızın ardından, Belgrad’a yola çıkış. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Cami görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’da ki otelimizde.
8

8.GÜN

BELGRAD - SOFYA Sabah kahvaltımız ardından Sofya'ya yola cikiyoruz. Varis sonrasi Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında görülecek yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. konaklama Sofya`da otelimizde.
9

9.GÜN

SOFYA - PLOVDİV - İSTANBUL - BOLU Sabah kahvaltımızın ardından Filibe’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet Tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Cami, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zamanın ardından Bolu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul üzerinden Bolu’ya varışımızı sağlayarak turumuzu sonlandırıyoruz. Başka bir organizasyonumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

Reviews Scores and Score Breakdown

Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

0.0
Rating 0

Post a Comment

nomortogelku.xyz
You don't have permission to register