Edirne-Çanakkale

Edirne-Çanakkale

Belirlemiş olduğumuz buluşma noktalarından siz değerli misafirleri

  • Şehirler
    Edirne, Çanakkale
  • Konaklama
    1 Gece
  • Ulaşım
    CVS Travel Özel Otobüsleriyle
1
1.GÜN

Belirlemiş olduğumuz buluşma noktalarından siz değerli misafirlerimi aldıktan sonra Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde kahvaltı için restoranımıza varıyoruz. Kahvaltımızdan sonra Osmanlının başkentliğini yapmış, her dönem için Osmanlıların batıya doğru olan politikalarında tampon bölge kabul edilen tarih kokan Edirne mizi gezmeye başlıyoruz.Tabii ki gezimize meşhur Selimiye camisi ile başlıyoruz .Cami içerisinde Edirnenin ve Selimiye camisinin gönüllü turizm elçilerinden olan emekli müezzinimiz sayın Nadi Ersoy bey (kendisi zaman ayırabildiği taktirde ) den o değerli bilgileri alıyor ve okuyacağı ezan ile Mimar Sinanın muhteşem eserinin can alıcı özelliği olan sesin mikforon olmadan camii içerisine nasıl eşit dağıldığına ve güzelliğine şahit oluyoruz.

Camii gezimiz sonrası yöresel ürünlerin satıldığı Selimiye camii bedesteninde serbest zaman veriyoruz ve daha sonra yürüme mesafesindeki 3 şerefeli camiyi ziyaret ediyoruz.Öğlen yemeğimizi almak için tekrar Selimiye camiinin yanındaki restorantımıza geliyoruz ve meşhur Edirne Ciğerinin tadına bakıyoruz.Yemek sonrası aracımıza binerek ll.Beyazıt Külliyesine hareket ediyoruz. İçeriği ile adeta bugünkü bir tıp fakültesini andıran külliyeyi geziyor ve bölümleri hakkında bilgiler alıyoruz.Külliye gezisi sonrası aracımızla Fatih Sultan Mehemetin doğduğu ama bugün sadece kalıntılarını görebileceğimiz Edirne sarayının olduğu bölgeye varıyoruz.

Aracımızdan inmeden saray kalıntılarını gördükten sonra tarihi Kanuni ve Fatih köprülerinden geçerek Edirne yi Edirne yapan bir başka özel yere getiriyoruz sizleri..Tarihi Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı meydanı gezdikten sonra aracımızla tekrar Meriç ve Tunca nehirleri boyunca tarihi köprülerden geçerek Karaağaç-Pazarkule Yunanistan sınırına kadar gidiyoruz.

Dönüşte Meriç nehri kenarında çay molası veriyoruz ve istemeyerek de olsa bu güzel ,şirin Tarih kokan Edirne ye veda ederek Çanakkale ye yolculuğumuza başlıyoruz.( Edirne –Çanakkale 200 km.)

Keşan da akşam yemeği için mola verdikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz ve Eceabattaki otelimize yerleşiyoruz.

2
2.GÜN

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası tur programımıza başlamak üzere tarihi yarımadaya ilerliyoruz . Bugünkü programımızda ziyaret edeceğimiz yerler; Anzak Koyu, Arıburnu, 57.Alay Şehitliği, Hastane Şehitliği, Seyit Onbaşı, Seddül Bahir Kalesi, Kilit Bahir Kalesi, Conkbayırı, Mecidiye Tabyası, Namazgah Tabyası, Alçıtepe Köyü, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Yahya Çavuş, gezilecek. Bugünkü gezimizi gerçekleştirirken Alçıtepe Köyü’nde öğlen yemeği için mola veriyoruz.

Gezi programımızı bitirdikten sonra Gelibolu Yarımadası’na veda ederek keyifli bir dönüş yolculuğunun ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak vedalaşıyoruz.

0.0
Fiyat0%
Hizmet0%
Konaklama0%
Konum0%
Ulaşım0%
Yemekler0%

Yorumunuz